Mobirise web development software

Praktické vyučovanie

Úsek praktického vyučovania

pracuje pod vedením zástupcu riaditeľa pre PV. Organizačne je rozdelený na tri úseky - úsek strojárskych odborov a elektro odborov silnoprúd, úsek elektro odborov slaboprúd a úsek odborov informačných technológií. Odborný výcvik zabezpečuje 29 pracovníkov vratane zástupcu a 3 hlavných majstrov odbornej výchovy. Technickú prípravu výroby a pedagogického procesu zabezpečuje 1 pracovník.

Dielne

pre praktické vyučovanie sú priamo v areáli SOŠE. Odborné učebne sú vybavené názornými učebnými pomôckami, didaktickou technikou podľa zamerania odborov a strojnými zariadeniami potrebnými k výuke.

Žiaci v rámci praktického výcviku

robia na produktívnych a cvičných prácach podľa možností jednotlivých učebných a študijných odborov. Príkladom práce praktického výcviku je vlastná stránka študijného odboru 2682 4 mechanik počítačových sietí. Na jej príprave sa podieľali majstri OV ako aj študenti odboru. Kliknite na názov odboru a dozviete sa viac.

VÝROBKY ŽIAKOV STROJÁRENSKÝCH PROFESIÍ

Zvierky rôznych veľkostí, kovové brány a dielce na ploty, klavírové pánty, zaisťovacie kliny pre automobily, stolíky pod počítače, zámočnícke stoly s nastaviteľnou výškou zveráka, školské lavice (pre 1 žiaka), kľakátka, kalové čerpadlá (bez hnacej jednotky), okružné píly, rezače kapusty a zeleniny, transportné ručné vozíky (pre technické plyny), rudly pre transport po schodoch, kovové rebríky a lávky, krmítka pre hydinu.

VÝROBKY ŽIAKOV ELEKTRO PROFESIÍ

Nf predzosilovače a výkonové zosilňovače, svetelné a akustické spínače, svetelné reklamné pútače, elektronické odpudzovače hmyzu, regulátory výkonu otáčok (k mixéru, vŕtačke), napájacie adaptéry, výrobky automobilovej elektroniky (cyklovače stieračov, otáčkomery, nabíjačky akumulátorov, indikátory dobíjania akumulátorov, akustické indikátory cúvania), meracie prístroje a indikátory (elektronický teplomer, logické sondy, merače skratov, skúšače tranzistorov, osciloskopické adaptéry k televízorom), zabezpečovacia ústredňa, zariadenie na úpravu tvrdej vody.

1. Výroba zákaziek aj podľa požiadavky zákazníka na základe prinesenej dokumentácie.
  2. Kovoobrábacie práce
    •     sústruženie
    •     frézovanie
    •     brúsenie
  3. Zámočnícke práce
    •     vŕtanie
    •     strihanie a ohýbanie plechov do hrúbky 2 mm
  4. Zváračské práce
    •     zváranie plameňom
    •     zváranie elektrickým oblúkom
  5. Školenie frekventantov v základných zváračských kurzoch zvárania plameňom a elektrickým oblúkom
  6. Montáž, údržba, opravy elektrických rozvodov, el. zariadení a bleskozvodov
  7. Revízie elektroinštalačných rozvodov a bleskozvodov, vrátane ich revíznych opráv
  8. Montáž a servis anténych televíznych rozvodov
  9. Oprava elektrických spotrebičov
  10. Výroba učebných pomôcok

Ceny výrobkov a služieb sa stanovujú dohodou.

Naše výrobky si môžte prezrieť podrobnejšie v sekcii Galéria.

Zoznam majstrov OV:

Praktické vyučovanie bude zabezpečovať 27 pracovníkov vrátane jedného zástupcu pre praktické vyučovanie a dvoch hlavných majstrov odbornej výchovy:

• Petruš Emil, Ing. zástupca riaditeľa pre PV
  • Zachar Štefan MOV – strojárske odbory
  • Zajac Ján MOV – elektro odbory slaboprúd

Výchova mimo vyučovania

Výchovu mimo vyučovania budú zabezpečovať dvaja vychovávatelia, vrátane hlavného vychovávateľa ( pri počte á 43 žiakov). Nočná pohotovosť bude zabezpečovaná internými pracovníkmi.

• Dušan Sliva vedúci vychovávateľ
  • Mgr. Renáta Ondrejáková vychovávateľka